Sümboolika

KOHTLA-JÄRVE LINNA VAPPVapi kirjeldus

Vapp jaguneb diagonaalselt kaheks: vasakul, all kuldne ja ülal sinine väli. Kuldset väljast eenduvad kaldjoonega risti kuus kuldset leeki.Sinine värv sisaldab Pantone värvitabeli järgi sinist C 91% ja punast M 43%. Vapi kilbi allosa on poolringikujuline, mõõtude suhe 5:4.

Sümboolika põhjendus

Vapi kuldne värv ja leegid sümboliseerivad kollakaspruuni põlevkivi ning selle töötlemist. Sinine vee värv osutab Järve külale, millest linn on nime saanud.

Leekide arv (6) tähistab kahte sündmust paikkonna ajaloos:
1916. aastal alustatakse Järve küla lähedal põlevkivi tööstuslikku tootmist.
1946. aastal saab Kohtla-Järve linna õigused.

Kohtla-Järve linnamaastikule on iseloomulik kaldjoon - see sümboliseerib kaldšahte ja terrikoonikuid.

Autor: Tõnu Kukk 1994.a.

KOHTLA-JÄRVE LINNA LIPP


Lipu kirjeldus

Lipu vardapoolsest ülanurgast algav kaldjoon (34 kraadi vertikaaljoone suhtes) jaotab lipu kaheks väljaks. Vasakule jääb kaadmiumkollane, Pantone värvitabeli jargi Y 100% ja paremale sinine väli, C 91% ja M 43%. Kollasest väljast eenduvad kaldjoonega risti kuus kollast leeki. Leegigrupp asub kaldjoonel kuldlõikeliselt (leegigrupist ülesse jääva joonelõigu suhe kaldjoone alumisse lõiku on 0,618)
Lipu normaalmõõdud on 105x165 cm.

Sümboolika põhjendus

Lipu kujunduseks on linna vapi motiivistik. Lipu kollane väli ja leegid sümboliseerivad kollakaspruuni põlevkivi ja selle töötlemist. Sinine vee värv osutab Järve külale, millest linn on nime saanud. Linnamaastikule on iseloomulik kaldjoon - see sümboliseerib kaldšahte ja terrikoonikuid. Lipu varras on sinine, vardaehis (nupp) kuldne.

Autorid: Valdur Napp ja Tõnu Kukk 1994.a.

Prindi